750 YILLIK BUDİST TAPINAĞININ ELEKTRİKLİ ARABASI

750 YILLIK BUDİST TAPINAĞININ ELEKTRİKLİ ARABASI

Nissan 100 000. elektrikli LEAF satışını kutlarken, dünyanın diğer tarafında da yeni gelişmeler oluyordu. Bunlardan biri de Tokyo’da bulunan 750 yıllık Budist Tapınağı’nın ilk elektrikli aracını alması ve bu hamle ile ruhani dünyanın ilklerinden birini yapması oldu.

Bu ilk aracın sahibi ise Japon Budist Rahip Mr. Wasei Hirai oldu. Elektrikli araçların şu anki kullanıcıları “early adapter/erken kullanıcı” denilen bir sıfatla anılmaktalar, bunlardan birinin bir Budist Rahibi olması ise şaşırtıcı oldu.

Elektrikli Nissan LEAF’in sahibi Rahip Hirai, geleceği ve dünyayı koruyacak olan teknolojilerin seçiminin, bu tarz girişimlerin ruhani önderler tarafından da desteklenmesi ve duyurulmasının önemli olduğunu belirtmekte. Bunun en güzel örneği ise hem modernliği hem de duyarlılığı içinde barındıran elektrikli araçlar olduğunu söylüyor.

Darısı tüm siyasi ve ruhani liderlerinin başına…

3

2

1

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ALTERNATİF TASARIMLAR

Direnmeden de Ayakta Kalabilen Dünyanın En İyi 9 Şehir Parkı

Şehrin içinde bir vaha… Dünyadaki pek çok park, turistlerin ‘gidilecekler listesi’nde yer almaz ama şehre yolu düşen herkes mutlaka bu parkların birinde mola verir. Bu parklar, şehrin keşmekeşinden, kaldırımda yer

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

İngiltere’de İddialı Bir Solar Konut Projesi

Artan nüfusa yetmeyen konut stoğunun, geçtiğimiz yıllarda krize yol açtığı İngiltere’de, bir iş ortaklığı (joint venture) bu soruna çözüm getirmek amacıyla yola çıktı. Çinli China National Building Material Company (CNBM),

ALTERNATİF TASARIMLAR