6 Yılda Amorti Edilebilen Fotovoltaik Kollektörlerle Isının

Baymak Pazarlama Müdürü Umut Ertür, güneş enerjisinden elektrik üretimi yapan fotovaltaik kolektörün ev, işyeri, sanayide kullanabildiğini ve 6 yılda masrafını amorti ettiğini söyledi.

ae_gunes_isi_NOW-HouseFirma tarafından ısıtma, soğutma ve yenilenebilir güneş enerji sistemleri hakkında yeni ürünlerin tanıtıldığı eğitim toplantısı Antalya’daki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Pazarlama Müdürü Umut Ertür, firma olarak yenilenebilir enerji sistemleri, ısıtma sistemleri, su grubu ürünleri üzerine ürünler geliştirdiklerini anlattı. Yenilenebilir enerji sisteminde güneş kolektörü, güneş enerjisi otomasyonu ve fotovaltaik paneller ile ilgili ürünler hakkında firma bayilerine bilgi veren Ertür, ısıtma, iklimlendirme ve su grubu ürünlerinde de geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını vurguladı.

Umut Ertür, güneşten elektrik enerjisi üreten fotovaltaik güneş kolektörünün yeni bir sistem olduğunu dile getirdi. Yenilenebilir güneş enerjisi hakkında teşvik yasalarının da çıktığını ve güneş enerjisinden üretilen elektriğin şebeke sisteminde de kullanılabildiğini aktaran Ertür, “Bu ürün ev, işyeri, cami, okul, hastane, sanayide de kullanılabilir. Elektriğin yılda yüzde 8.5 civarında zamlandığı düşünülürse 6 yılda kendini amorti eder. 25 yıl ömrü olan bu ürünlerde firma olarak inverter, pano kullanım için tüketici ihtiyacına göre paket ürünler hazırladık” dedi.

Doğalgaz sisteminin Antalya’ya yeni gelecek olması nedeniyle kentte yeni yapılanma içerisinde olduklarını kaydeden Umut Ertür, firmanın geniş ürün yelpazesi hakkında bayilere, firmalara ve sektörün ilgili kuruluşlarına bilgi aktardıklarını sözlerine ekledi.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

Tarihin En Büyük İklim Yürüyüşü Yapıldı

Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi öncesinde, ABD’nin New York kentinde yapılan ve son yılların en büyük çevre etkinliği olarak gösterilen, ”Halkın İklim Yürüyüşü”nde, ”İklim değişikliği” konusunda acil eylem çağrısında bulunuldu. İklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla düzenlenen, ”Halkın

HABERLER

Türkiye’nin Güneşi Büyüyor, 500kW’lık Güneş Santrali Yolda

2 bin 500 metrekare alanda 500 kilovat enerji üretecek tesis, kurulacağı mermer fabrikasının enerji ihtiyacının güneşten karşılanmasını sağlayacak. Türkiye’nin en büyük güneş santrali kuruluyor. Bu ay sonunda devreye girmesi planlanan,

HABERLER 0 Comments

Araştırmacılar Sorgum İçin Drone‘lardan Faydalanıyor

Bir grup araştırmacı biyoyakıt üretimi için en önemli bitki olan sorgumun en iyi ve verimli türünü bulmak için Drone‘lardan faydalanıyor. Alternatif enerji türlerinin yararlanılması yönünde çalışmalar sürüyor. Bu doğrultuda, rüzgar