6 Yılda Amorti Edilebilen Fotovoltaik Kollektörlerle Isının

Baymak Pazarlama Müdürü Umut Ertür, güneş enerjisinden elektrik üretimi yapan fotovaltaik kolektörün ev, işyeri, sanayide kullanabildiğini ve 6 yılda masrafını amorti ettiğini söyledi.

ae_gunes_isi_NOW-HouseFirma tarafından ısıtma, soğutma ve yenilenebilir güneş enerji sistemleri hakkında yeni ürünlerin tanıtıldığı eğitim toplantısı Antalya’daki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Pazarlama Müdürü Umut Ertür, firma olarak yenilenebilir enerji sistemleri, ısıtma sistemleri, su grubu ürünleri üzerine ürünler geliştirdiklerini anlattı. Yenilenebilir enerji sisteminde güneş kolektörü, güneş enerjisi otomasyonu ve fotovaltaik paneller ile ilgili ürünler hakkında firma bayilerine bilgi veren Ertür, ısıtma, iklimlendirme ve su grubu ürünlerinde de geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını vurguladı.

Umut Ertür, güneşten elektrik enerjisi üreten fotovaltaik güneş kolektörünün yeni bir sistem olduğunu dile getirdi. Yenilenebilir güneş enerjisi hakkında teşvik yasalarının da çıktığını ve güneş enerjisinden üretilen elektriğin şebeke sisteminde de kullanılabildiğini aktaran Ertür, “Bu ürün ev, işyeri, cami, okul, hastane, sanayide de kullanılabilir. Elektriğin yılda yüzde 8.5 civarında zamlandığı düşünülürse 6 yılda kendini amorti eder. 25 yıl ömrü olan bu ürünlerde firma olarak inverter, pano kullanım için tüketici ihtiyacına göre paket ürünler hazırladık” dedi.

Doğalgaz sisteminin Antalya’ya yeni gelecek olması nedeniyle kentte yeni yapılanma içerisinde olduklarını kaydeden Umut Ertür, firmanın geniş ürün yelpazesi hakkında bayilere, firmalara ve sektörün ilgili kuruluşlarına bilgi aktardıklarını sözlerine ekledi.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

“Güneş Enerjili Çatılar Yaygınlaşmalı”

ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, güneş enerjili çatıların yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Güneş enerjisi, alternatif enerji kaynaklarından biri olarak hala yeterince değeri anlaşılmış değil. Bu konudaki çalışmalar da Türkiye’nin bu konuda

HABERLER

“#enerjimvarken” Hashtag Yarışması Düzenleniyor

38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı” öncesinde, sosyal medyada        “#enerjimvarken” hashtag yarışması başlatıldı. Türkiye’de ve dünyada enerji konusundaki gelişmeler baş döndürücü bir hızla gerçekleşirken, sürece gençleri de çekmek

İNOVASYON 0 Comments

Milano’da Dünyanın İlk Dikey Ormanı

İtalyan mimar ve şehir plancısı Stefano Boeri imzası taşıyan Bosco Verticale projesi dünyanın ilk dikey ormanı olma özelliğini taşıyor. Yeşil binaların ve kentlerin birbirinden ilginç ve güzel örnekleri dünyada mevcut.