6 Yılda Amorti Edilebilen Fotovoltaik Kollektörlerle Isının

Baymak Pazarlama Müdürü Umut Ertür, güneş enerjisinden elektrik üretimi yapan fotovaltaik kolektörün ev, işyeri, sanayide kullanabildiğini ve 6 yılda masrafını amorti ettiğini söyledi.

ae_gunes_isi_NOW-HouseFirma tarafından ısıtma, soğutma ve yenilenebilir güneş enerji sistemleri hakkında yeni ürünlerin tanıtıldığı eğitim toplantısı Antalya’daki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Pazarlama Müdürü Umut Ertür, firma olarak yenilenebilir enerji sistemleri, ısıtma sistemleri, su grubu ürünleri üzerine ürünler geliştirdiklerini anlattı. Yenilenebilir enerji sisteminde güneş kolektörü, güneş enerjisi otomasyonu ve fotovaltaik paneller ile ilgili ürünler hakkında firma bayilerine bilgi veren Ertür, ısıtma, iklimlendirme ve su grubu ürünlerinde de geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını vurguladı.

Umut Ertür, güneşten elektrik enerjisi üreten fotovaltaik güneş kolektörünün yeni bir sistem olduğunu dile getirdi. Yenilenebilir güneş enerjisi hakkında teşvik yasalarının da çıktığını ve güneş enerjisinden üretilen elektriğin şebeke sisteminde de kullanılabildiğini aktaran Ertür, “Bu ürün ev, işyeri, cami, okul, hastane, sanayide de kullanılabilir. Elektriğin yılda yüzde 8.5 civarında zamlandığı düşünülürse 6 yılda kendini amorti eder. 25 yıl ömrü olan bu ürünlerde firma olarak inverter, pano kullanım için tüketici ihtiyacına göre paket ürünler hazırladık” dedi.

Doğalgaz sisteminin Antalya’ya yeni gelecek olması nedeniyle kentte yeni yapılanma içerisinde olduklarını kaydeden Umut Ertür, firmanın geniş ürün yelpazesi hakkında bayilere, firmalara ve sektörün ilgili kuruluşlarına bilgi aktardıklarını sözlerine ekledi.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

TFF’nin Yeni Tesisi Çevre Dostu ve LEED Sertifikalı Olacak

Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin temeli yarın atılacak. Yeni tesis LEED- Çevre Dostu Tasarım kriterlerine göre inşa edilecek. Riva’daki Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hasan Doğan Milli

İNOVASYON

Tesla Geleceği Depolamaya Başladı

Tesla Motors olarak tanıdığımız firma, artık sanayi ve ev için bataryalar üreten Tesla Energy olarak da karşımıza çıkıyor! İşte akıl almaz Tesla bataryaları… Elektrikli otomobil üretici kuruluşları yeni sektörlere de

HABERLER

Kıyıköy RES’in 24 Megawatt’lık Bölümü Üretimi Başladı

Aksa Enerji`nin Kırklareli`de kurduğu 27 megawatt kurulu gücündeki Kıyıköy Rüzgar Enerjisi Santrali`nin 24  megawatt`lık bölümü üretime geçti.  Aksa Enerji`den yapılan açıklamada, EPDK tarafından verilen 04/04/2007 tarih, EÜ/1149-3/823 numaralı üretim lisansı