6-7 Kasım 2013 Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi

6-7 Kasım 2013 Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi

Değerli Sektör Paydaşları,

180720131411415094097_2Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından 7-8 Kasım 2012 tarihinde düzenlenen Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi, WOW Convention Center’da siz değerli üyelerimizin katkıları ilebaşarıyla gerçekleştirildi.

Rüzgar Enerjisiyle ilgili olarak Türkiye’nin ilk uluslar arası kongresi olma özelliği taşıyan bu organizasyona, yerli ve yabancı konuklar ile üniversiteler yoğun ilgi gösterdi. İki gün süren kongrede, 2069 kayıtlı ziyaretçi oldu ve iki salonda 80’den fazla konuşmacının yer aldığı toplam 14 oturum gerçekleştirildi.

6-7 Kasım 2013 tarihleri arasında, WOW Convention Center’da düzenleyeceğimiz TÜREK 2013 için TÜREB Yönetim Kurulu olarak, TÜREK 2012’den aldığımız tecrübe ile sizlere daha etkin bir program sunabilmek adına çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz.

Şu anda Türkiye’de, 11GW mevcut proje stoku ve ulusal hedefi 2023 yılında 20 GW olan rüzgar enerjisi kapasitesi ile Avrupa’daki en önemli rüzgar pazarıdır. Türk Pazarı, mevcut rüzgar santrali proje stoku ile önümüzdeki 4-5 yıl içinde 10-12 milyar yatırım gerektirir. Türkiye’nin kendi bölgesinde bir enerji üssü haline gelmiş olması, Türkiye’deki yatırım fırsatlarının şekillenmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Bu nedenle, yatırımcıları bu canlı piyasa içerisinde yer almaya davet ediyoruz.

Ülkemizden ve tüm dünyadan geniş bir katılım beklediğimiz TÜREK 2013’ün, yeni sektör oyuncuları ile tanışmak, mevcut ilişkilerinizi güçlendirmek, sektörel uygulamalar ve araştırmalar ile ilgili en güncel bilgileri edinmek ve kamuouyunu rüzgar konusunda biraz daha bilgilendirebilmek amacıyla büyük bir fırsat oluşturacağına inanıyoruz.

Tüm bu çalışmalar ve bilgiler ışığında, ülkemiz ve sektörümüzün öncü etkinliklerinden birisi olan Türkiye
Rüzgar Enerjisi Kongresi – TÜREK 2013’e katkılarınızı beklemekteyiz. Saygılarımızla,
Yönetim Kurulu adına,
Mustafa Serdar ATASEVEN
Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB)

6-7 Kasım 2013 İstanbul

http://www.turek2013.info/

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ETKİNLİKLER

26 Kasım 2013 – 5. Yenilenebilir Enerji Kongresi

Türkiye önemli bir devlet yatırımi ve PPP özelleştirmeler ve imtiyazlar da dahil olmak üzere özel sektör katılımı, teşvik ile bu talebi planlıyor. Dinamik ve önde gelen uzmanlar Türkiye yenilenebilir Enerji

ETKİNLİKLER

15 Şubat Enerjide Çözüm Söyleşisi Antalya

Enerjide Çözümden Yana Olanlar Toplumsal Maliyet Ödemek İstemeyenler Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar ile Enerjide Çözüm, Enerjinin Etkin Kullanımı ve Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji üzerine yapacağımız söyleşimize, sizlerin de davet

ETKİNLİKLER

GENSED Lisanssız Elektrik Üretimini Tartışıyor! PROGRAM- 25 Eylül 2013-İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi

Sayın Üyelerimiz, Derneğimiz, “GENSED Lisanssız Elektrik Üretimini tartışıyor!” başlığı altında 25 Eylül 2013 Çarşamba günü saat 13:30’da İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü – Süleyman Demirel Kültür Merkezi -Maslak/İstanbul’ da sektörü