4. “Power to the Cloud” Konferans ve Fuarı Dubai‘de Düzenlendi

4. “Power to the Cloud” Konferans ve Fuarı Dubai‘de Düzenlendi

Akıllı şehirler yalnızca teknolojiye bağımlı bir yapıyı içermiyor aynı zamanda insanların davranış ve alışkanlıklarını da köklü biçimde değiştirme olanakları sunuyor.

Gelecekte akıllı şehirler konsepti gündelik hayatın bir parçası haline gelebilir. Akıllı şehirler yalnızca teknolojiye bağımlı bir yapıyı içermiyor aynı zamanda insanların davranış ve alışkanlıklarını da köklü biçimde değiştirme olanakları sunuyor. Akıllı şehirler aynı zamanda yönetim biçimini de önemli ölçüde değiştirecek. Hükümetler ve belediyeler akıllı şehirler için farklı organizasyonları bir arada yönetebilme becerisini de göstermek zorunda kalacaklar.

Bu gelişmeler dolayısıyla, toplumsal ve kültürel yapılarda da yeni oluşumlara yol açacak. 2050’li yıllarda dünya nüfusunun yüzde 80’inin şehirlerde yaşayacak olması, günümüzün kent figürlerinden çok farklı görünümlerin ortaya çıkacağını öngörmek çok zor değil. Bu anlamda da akıllı şehirler yaklaşımı bir lüks değil bir sorunluluk olarak şekilleniyor.

Schneider Electric‘in 4. “Power to the Cloud” konferans ve fuarı Dubai‘de düzenlendi. Etkinliğin açılışını yapan Dubai Elektrik ve Su İdaresi CEO’su Seyit Muhammet El Tahir’de bu gerçeğin altını çizdi. El Tahir, gelecekteki akıllı şehirlerin önemini kavradıklarını vurgulayarak, verimli ve saydam hükümet hizmetlerini gece gündüz sağlamakla beraber son teknoloji altyapının imkanlarıyla BAE vatandaşlarının ve sakinlerinin beklentilerini aşacak biçimde hayat kalitelerinin artacağını söyledi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Şirket Haberleri

MZ Solar’dan Şırnak`ta Güneş Enerjisi Santrali

MZ Solar, Şırnak`ın İdil ilçesinde 10 MW kurulu gücünde Güneş Enerjisi Santrali kuracak.  Türkiye’nin kuzey bölgesi hariç  hemen her kentinde güneş enerjisi santralleri kurulmaya devam ediliyor. enerjigunlugu.net’in haberine göre, MZ

YATIRIMCI 0 Comments

Exergy ve Beştepeler İşbirliği

Exergy, Türkiye’de 27 megawatt’lık Jeotermal Elektrik Santrali Kurulumu İçin Beştepeler ile anlaşma İmzaladı. Jeotermal enerjiden elektrik üretimi konusunda yabancı kuruluşların Türkiye’ye ilgisi sürüyor. Jeotermal enerji Türkiye’nin gelecekteki enerji kaynakları arasında

HABERLER

“Menzili Artırılmış Elektrikli Araçlarda Önümüzde 4-5 Altın Yılımız Var”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri  Işık: “Dünyada yeni gelişen bir alan var, o da menzili artırılmış elektrikli araçlar. Burada önümüzde 4-5 altın yılımız var. ‘Bunu iyi değerlendirelim’ dedik ve

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply