4. “Power to the Cloud” Konferans ve Fuarı Dubai‘de Düzenlendi

4. “Power to the Cloud” Konferans ve Fuarı Dubai‘de Düzenlendi

Akıllı şehirler yalnızca teknolojiye bağımlı bir yapıyı içermiyor aynı zamanda insanların davranış ve alışkanlıklarını da köklü biçimde değiştirme olanakları sunuyor.

Gelecekte akıllı şehirler konsepti gündelik hayatın bir parçası haline gelebilir. Akıllı şehirler yalnızca teknolojiye bağımlı bir yapıyı içermiyor aynı zamanda insanların davranış ve alışkanlıklarını da köklü biçimde değiştirme olanakları sunuyor. Akıllı şehirler aynı zamanda yönetim biçimini de önemli ölçüde değiştirecek. Hükümetler ve belediyeler akıllı şehirler için farklı organizasyonları bir arada yönetebilme becerisini de göstermek zorunda kalacaklar.

Bu gelişmeler dolayısıyla, toplumsal ve kültürel yapılarda da yeni oluşumlara yol açacak. 2050’li yıllarda dünya nüfusunun yüzde 80’inin şehirlerde yaşayacak olması, günümüzün kent figürlerinden çok farklı görünümlerin ortaya çıkacağını öngörmek çok zor değil. Bu anlamda da akıllı şehirler yaklaşımı bir lüks değil bir sorunluluk olarak şekilleniyor.

Schneider Electric‘in 4. “Power to the Cloud” konferans ve fuarı Dubai‘de düzenlendi. Etkinliğin açılışını yapan Dubai Elektrik ve Su İdaresi CEO’su Seyit Muhammet El Tahir’de bu gerçeğin altını çizdi. El Tahir, gelecekteki akıllı şehirlerin önemini kavradıklarını vurgulayarak, verimli ve saydam hükümet hizmetlerini gece gündüz sağlamakla beraber son teknoloji altyapının imkanlarıyla BAE vatandaşlarının ve sakinlerinin beklentilerini aşacak biçimde hayat kalitelerinin artacağını söyledi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Mamaklı Çocuklara Çevre Bilinci

Mamak Belediyesi, geçtiğimiz yıl uygulamaya koyduğu ve çocuklarda çevre duyarlılığını artırmaya yönelik çalışmalarından birisi olan Katı Atık Depolama Alanı gezilerine bu yılda devam ediyor. Dönüşümün ve çevrenin önemini anlatmak için

HABERLER

Fuatres RES İçin Kamulaştırma

Fuatres Rüzgar Enerji Santrali`nin (RES) yapımı için ihtiyaç duyulan İzmir Bayındır’daki bazı taşınmazlar kamulaştırılacak. Bakanlar Kurulu’nun bugünkü Resmi Gazete’de yayımladığı ilana göre, İzmir’in Bayındır İlçesi`nde kurulacak Fuatres RES için ihtiyaç

HABERLER

Henüz Isı Pay Ölçere Geçmeyenlere Duyurulur

Merkezi sistemle ısınan binalarda Mayıs 2012’de pay ölçer sistemine geçiş süresinin dolmasıyla birlikte yarım milyona yakın konut bu sisteme geçiş yaptı. Sistemin amacı enerji verimliliği ve daha adil gider paylaşımıydı

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply