4. “Power to the Cloud” Konferans ve Fuarı Dubai‘de Düzenlendi

4. “Power to the Cloud” Konferans ve Fuarı Dubai‘de Düzenlendi

Akıllı şehirler yalnızca teknolojiye bağımlı bir yapıyı içermiyor aynı zamanda insanların davranış ve alışkanlıklarını da köklü biçimde değiştirme olanakları sunuyor.

Gelecekte akıllı şehirler konsepti gündelik hayatın bir parçası haline gelebilir. Akıllı şehirler yalnızca teknolojiye bağımlı bir yapıyı içermiyor aynı zamanda insanların davranış ve alışkanlıklarını da köklü biçimde değiştirme olanakları sunuyor. Akıllı şehirler aynı zamanda yönetim biçimini de önemli ölçüde değiştirecek. Hükümetler ve belediyeler akıllı şehirler için farklı organizasyonları bir arada yönetebilme becerisini de göstermek zorunda kalacaklar.

Bu gelişmeler dolayısıyla, toplumsal ve kültürel yapılarda da yeni oluşumlara yol açacak. 2050’li yıllarda dünya nüfusunun yüzde 80’inin şehirlerde yaşayacak olması, günümüzün kent figürlerinden çok farklı görünümlerin ortaya çıkacağını öngörmek çok zor değil. Bu anlamda da akıllı şehirler yaklaşımı bir lüks değil bir sorunluluk olarak şekilleniyor.

Schneider Electric‘in 4. “Power to the Cloud” konferans ve fuarı Dubai‘de düzenlendi. Etkinliğin açılışını yapan Dubai Elektrik ve Su İdaresi CEO’su Seyit Muhammet El Tahir’de bu gerçeğin altını çizdi. El Tahir, gelecekteki akıllı şehirlerin önemini kavradıklarını vurgulayarak, verimli ve saydam hükümet hizmetlerini gece gündüz sağlamakla beraber son teknoloji altyapının imkanlarıyla BAE vatandaşlarının ve sakinlerinin beklentilerini aşacak biçimde hayat kalitelerinin artacağını söyledi.

Haberin ayrıntıları için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Üretimi 0 Comments

Avrupa’ya Bir Yüzer Rüzgar Santrali Daha

Avrupa`nın ikinci yüzer rüzgar santrali, Portekiz açıklarında beş şirketin ortaklığıyla kurulacak. Avrupa rüzgqar enerjisinden elektrik üretimi konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede yüzer rüzgar santralleri de devreye girmeye başladı. İspanyol rüzgar

HABERLER

Tarihin En Büyük İklim Yürüyüşü Yapıldı

Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi öncesinde, ABD’nin New York kentinde yapılan ve son yılların en büyük çevre etkinliği olarak gösterilen, ”Halkın İklim Yürüyüşü”nde, ”İklim değişikliği” konusunda acil eylem çağrısında bulunuldu. İklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla düzenlenen, ”Halkın

HABERLER

“Enerji Problemi Çözülmeden Sanayi Gelişemez”

İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim GörevlisiDoç. Dr. Hakan Hoşgörmez: “Enerji problemi çözülmeden sanayi gelişemez” diyerek, Çin sanayisinin güçlenmesinin ardında yatan en önemli nedeninin enerji problemini çözmesi olduğunu ifade etti.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply