3 Tekerlikli Elektrikli Toyota i-ROAD Trafiğe de Çözüm

3 Tekerlikli Elektrikli Toyota i-ROAD Trafiğe de Çözüm

Toyota 3 tekerlekli aracına i-ROAD ismini verdi. Alınan bilgilere göre araç iki kişilik olacak ve sürücünün oturduğu kısım tamamen kapalı bir kokpit şeklinde olacak. 

ae_ulasim_Toyota-i-Road-concept-image-12-1024x640Bir scooter benzeri olacak olan i-ROAD, şehir içinde sunduğu kolay kullanım ile birçok kişinin hoşuna gideceğe benziyor. Araç 3 beygir gücünde olacak. Şehir içi kullanıma özel olması hız seviyesinde de etkili olmuş. Maksimum 45 km hız yapabilmeye olanak sağlayan bu 3 tekerlekli araç, hız severlere hitap etmeyeceğe benziyor. Araç hakkında dikkate değer bir bilgi de elektrik gücüyle çalışıyor olmasıdır. Lityum-iyon batarya sayesinde elektrik gücüyle çalışan bu araç, benzin fiyatlarının giderek yükseldiği şu günlerde iyi bir kurtarıcı olabilir.

Aracın batarya süresi 3 saat olarak biliniyor. Tek seferde 50 km yol gitmeye olanak sağlayan i-ROAD, bir de bilgisayara sahip. Akıllı teknoloji ile üretilen bu otomobil, bilgisayar sayesinde yapılması gereken manevraları da ayarlıyor. Şehir içinde trafiğin ne kadar karışık ve kalabalık olduğunun herkes farkında, işte Toyota bu sorundan kurtulmak isteyen kişilere özel bir araçla karşımıza çıkıyor. Her geçen yıl daha karışık ve daha kalabalık bir hal aldığını düşünürsek bu 3 tekerlekli araçlar daha çok kişiye hitap edebilir. Toyota araçları önümüzdeki 10 yıl içerisinde piyasaya süreceğini açıkladı. Fiyatı ise şuan için belirli değil. Elektrikli kullanım sunuyor olması fiyatının yüksek olmasına neden olabilir.

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

HABERLER

2025 Yılında Güneş Enerjisi Kömür ve Gazdan Ucuz Olacak

  Avrupa Komisyonu’nun Enerji Birliği planlarını açıklamasına bir gün kala yayımlanan bir araştırmaya göre güneş enerjisi, AB’nin bol güneş alan bölgelerinde 2025 yılında kömür veya doğalgazdan daha ucuz hale gelecek.

Şirket Haberleri

Limak Enerji, Apa GES Projesiyle 23 Gigawatt/saat Üretim Yapmayı Hedefliyor

Limak Enerji İcra Kurulu Başkanı Birol Ergüven, yenilenebilir enerji projelerini büyüteceklerini belirterek, “Güneş alanındaki başlangıç noktamız olan Konya’daki Apa GES projemizin en geç 2017’de çalışır duruma geçmesini ve 23 gigawatsaat üretim yapmayı hedefliyoruz”

Elektrik Dağıtım 0 Comments

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yürürlüğe Girdi

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’i Resmi Gazete’de yayımlanarak