27 – 30 Eylül, ELEX Elektrik İletimi ve Dağıtımı Fuarı

ELEX – Elektrik Çevrimi, İletimi ve Dağıtımı Fuarı, 27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında İFM-İstanbul Fuar Merkezi’nde sektörün ürün sunanları ile kullanıcılarını, tüm ilgili ve profesyonellerini ilk defa biraraya getirmeye hazırlanıyor.

Üretilen elektriğin çevrimi, iletimi ve dağıtımı ile ilgili ürünleri, hizmetleri ve ekipmanları sunan firmalar, bu ürünlerin kullanıcıları olan önemli ziyaretçi ile ELEX Fuarı’nda biraraya gelecekler. Elektriğin üretildiği noktadan itibaren binalarımıza gelinceye kadar olan sürecindeki tüm ürünlerin birarada sergileneceği ve Türkiye’de ilk kez bu kapsamda düzenlenen bu fuarda, ziyaretçiler de farklı birçok ürünü birarada bulup karşılaştırma yapabilme şansına sahip olacaklardır.

NEDEN ELEX ?

 • Hayatımızın ayrılmaz parçası olan elektriğin üretiminden sonra binalarımıza kadar geldiği aşamada kullanılan tüm ürünler ilk kez Elex Fuarı’nda bir araya geliyor.
 • Gelişmekte olan ülkemizde elektrik üretimi ile ilgili yeni tesislerin kurulmasını takiben artan kullanıma paralel malzeme ihtiyacı da artmıştır.
 • Elektrik çevrimi, iletimi ve dağıtımı malzemelerini kullanan, tüketen ve uygulayan tüm kesimlere yönelik ürünleri bir arada toplayan ve yine bu kesimi sektör firmaları ile buluşturan fuar olacaktır.
 • İlk yılından itibaren uluslararası katılımcı ve ziyaretçiye de yönelik çalışma yapılarak düzenlenmeye başladığı andan itibaren uluslararası kapsamda düzenlenen fuar olacaktır.
 • Elektrik ile ilgili özelleştirmelerin hızlanması ile beraber yatırımların artması, yenilemeye yönelik harcamaların artması nedeniyle oluşan önemli pazara hitap edecektir.
 • Hayatımızda en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin temel taşlarının sergileneceği fuardır.
NEDEN KATILMALISINIZ ?

Günümüzde tüketiciye ulaşmak, bilinçlenen ve alternatifleri çoğalan tüketiciyi ürettiğimiz ürün/hizmete yönlendirmek zorlaşmıştır. Bu amaçla farklı çalışmalar yapılabilmektedir. İşte bu noktada en önem kazanan yöntem, dokunma mesafesinde olmanızı sağlayan fuarlardır.

 • Potansiyel alıcılar ve Hedef kitle ile birebir bağlantı kurmak,
 • Minimum zaman ve bütçe ile satışlarınızı arttırmak,
 • Yeni iş bağlantıları kurmak, mevcut iş bağlantılarınızı güçlendirmek,
 • Birebir ilgili alıcılarınıza yeni ürünlerinizi tanıtmak, marka bilinirliği ve değerini arttırmak,
 • Pazarda ön plana çıkmak, rekabetin arttığı farklılaşan pazar yapısında bir adım öne çıkmak,
 • Sektörde faaliyet gösteren firma ve kişilerle bağlantılarınızı güçlendirmek,
 • Teknoloji, ürün ve uygulamalardaki en son endüstriyel gelişmeleri takip etmek için

Detaylı bilgi için:

Marmara Fuarcılık,

Tel: +90 212 503 32 32

Fax: +90 212 503 32 31

e-mail: marmara@marmarafuar.com.tr

http://www.elexfuari.com

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

ETKİNLİKLER

Güneş Enerjisi Açık Oturumu – 31 Ekim 2013 Antalya

Sevgili güneş enerjisi dostları, Çoğunuzun takip ettiği gibi Antalya bu hafta iki önemli güneş enerjisi etkinliğine evsahipliği yapacak. Bunlardan birincisi RENSEF Yenilenebilir Enerji Fuarı (www.rensef.org), diğeri de 2.Güneş Enerjisi Sempozyumu

ETKİNLİKLER

GÜNDER Etkinlikleri 10-12 Haziran-Almanya

GÜNDER Intersolar 2015 süresince bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.  GÜNDER 10-12 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak INTERSOLAR 2015 fuarı sırasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Etkinlikler, GÜNDER’in Türkiye’nin güneş enerjisi kaynağının değerlendirilmesi

ETKİNLİKLER

8-9 Kasım 2013 II. Elektromanyetik Alanlar ve Etkileri Sempozyumu

Sayın İlgili, Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından düzenlenmesi görevi şubemize verilen, İstanbul Tabip Odası ve İstanbul Barosu’nun da ortak düzenleyici olarak yer alacağı Çevre ve İnsan Sağlığı için “II.