Upsolar’ın Farkı, “Her Aşamada Mükemmellik”

Upsolar’ın Farkı, “Her Aşamada Mükemmellik”

R&D_1

Upsolar, “Her Aşamada Mükemmellik” ilkesi ile fark yaratıyor.

Esnek ve entegre üretim platformları ve Ar&Ge destekli kalite kontrol sistemi ile, Upsolar fotovoltaik sektöründe en iyi performans oranına sahip polikristal ve monokristal modülleri üretmektedir. Bu başarılı ürünlere, şirketin ‘Her Aşamada Mükemmellik’ yaklaşımının sonucunda ulaşılmaktadır.

Bugün modül tedarikçileri iki ana kategoride panel üretimlerini şekillendirmektedir. Geleneksel üretici modeli ve OEM dediğimiz orijinal malzeme üreticisi modeli; her iki yaklaşımın da iyi bilinen avantajları ve bunun yanında dezavantajları vardır. Upsolar’ın iş modeli ise aslında her ikisinin birleşimini içeriyor. Her iki modelin de en iyi yanlarını alıp birbiri ile yoğurarak değerli niteliğe sahip bir üretici modeli ortaya çıkardı Upsolar. Üstelik geçtiğimiz yıllarda iş modelini takdir eden ödül de aldı.

Upsolar’ın bulunduğu solar pazarlarda, OEM üretici olduğuna dair genel bir kavram yanılgısı yaşanıyor olsa da, gerçek olan, üretim platformlarını uzun süreli kiralama yaparak, kaynaklarını kendisini daha güçlü kılacak bir faaliyet alanında, panel hammadde ticaretinde kullanarak daha akıllıca bir yol izlemesidir.

Panellerini kendi ekibiyle birlikte kendi kontrolünde üretirken, kalite kontrolde bağımsız kuruluş olan Bureau Veritas ile 3. taraf kalite onayını sağlamaya da devam ediyor. Bu sayede üretim platformlarında sürekli 3. taraf denetimi yapılıyorken, her konteynır da kurum tarafından onaylı çıkıyor.

flexibleBir panelin kalitesinin büyük oranda hammaddelerine bağlı olduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda, panellerinin hangi hammaddeleri içerdiğini taahhüt edebilen, dünya çapında bir standardizasyona sahip birinci sınıf bir üretici olmanın gururunu yaşamaktadır Upsolar.

Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye pazarında da mükemmelliyetçi hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini ön planda tutarak yatırımcılarına uzun yıllar fayda sağlamaya devam etmeyi hedefliyor.

Detaylar için: http://www.upsolar.com/tr/about/index.aspx

Upsolar Türkiye Ofisi ile irtibata geçmek için: 

Esra CANPOLAT, Türkiye Satış Müdürü

Email :   esra.canpolat@upsolar.com

Tel      :  +90 212 367 92 64-65

 

 

 

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

İskoçlardan Viski Atıklarıyla Biyoyakıt

İskoçlar viskiyi yakında bardağa değil, otomobil deposuna dolduracak. Dünyada biyoyakıt üretme konusunda çok orijinal fikirler geliştiriliyor. Bu fikirlerden biri de İskoçya’da ortaya çıkarıldı. www.hurriyet.com.tr’nin haberine göre, İskoçlar, milli içkileri viskinin atıklarından

HABERLER

Jeotermal İçin Başbakana Mektup

İzmir Belediye Başkanı Kocaoğlu, yavaş şehir Seferihisar’da jeotermalle ısıtılacak seralara yer tahsisi için Başbakan Erdoğan’a mektup yazdı. İzmir’de Valilik ile Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 ortak oldukları İzmir Jetormal A.Ş., Seferihisar’da

HABERLER

Devlet Desteği Sayesinde Güneşle Sulama Ucuzladı

Günde 30-50 ton su çıkarma kapasitesine sahip bir güneş enerjisiyle sulama sisteminin maliyeti, devlet desteğiyle birlikte 2 bin dolara kadar düştü. Günde 30-50 ton su çıkarma kapasitesine sahip güneş enerjisiyle