25 Milyon Euro’luk Katı Atık Projesi Balıkesir’de Başlıyor

Balıkesir Belediyesinde “Balıkesir Katı Atık Yönetimi Projesi”nin saha çalışmasının sonbaharda başlayacağı kaydedildi.

25 milyon Euroluk projenin, maliyeti ve çevresel boyutları bakımından Balıkesir Belediyesi’nin yapmış olduğu büyük projelerin başında geldiği bildirildi. Şehrin belediye Başkanı İsmail Ok, böyle bir projeden Balıkesir Belediyesi ile birliğe bağlı belediyelerin çevresel hedefler bakımından kazançlı çıkacağını kaydetti. Proje kapsamında birlik bünyesine gelecek olan 22 adet çöp toplama kamyonu ve 8 adet iş makinesi sayesinde, belediyenin temizlik işleri giderlerinde önemli bir düşüş olacağının altını çizen Başkan Ok, Belediyesinin yandan projenin gerçekleşmesiyle birliğe üye olan belediyelerin çöp sorunlarına da kalıcı ve doğru çözümler üretilmiş olacağını söyledi.

PROJENİN SAHA ÇALIŞMASI SONBAHARDA BAŞLIYOR

Personele özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı İsmail Ok, “Ankara’da yaptığınız özverili çalışmalar ve gösterdiğiniz üstün gayretlerle projenin inşaat ve teknik danışmanlık ihaleleri başarıyla gerçekleştirilmiştir. Bunda, elbette, Ankara’da dört ay boyunca fedakarca yürüttüğünüz çalışmaların katkısı büyüktür. Bu nedenle sizleri ayrı ayrı tebrik ediyor, sizlere şilt takdim etmekten kıvanç duyduğumu da belirtmek istiyorum” diyerek ihale öncesinde gerçekleştirdikleri çalışmalar dolayısıyla ilgili personele birer şilt verdi.

Kaynak : İHA

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Google, Elektrikli Arabasının Finansmanı İçin Uygulama Mı Geliştirdi?

Google’ın online hizmetleri yakında yeni bir interaktif araba kredisi ödeme aracı içerecek. Bu uygulama şu anda şirket tarafından test ediliyor ve Google’ın diğer uygulamaları gibi hesaplı ve ulaşılabilir olması hedefleniyor.

Güneş EnerjisiB 0 Comments

Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Çin Birinci

Dünyanın en büyük kirleticisi sıralamasında birinci olan Çin, temiz enerji yatırımında da listenin başında bulunuyor. Çin, 2014 yılında yenilenebilir enerji alanında yaptığı 89 milyar dolarla listenin ilk sırasına yerleşti. Yenilenebilir

HABERLER

“GES Yatırımcılarının Geleceği Belirsiz Firmaların Ürünlerini Alma Lüksü Olmamalı”

SolarTürk Enerji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve GÜNDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özberk: “Ülkemizde GES yatırımında bulunacak yatırımcılarımızın ileride ne olacağı belirsiz firmaların ürünlerini alma lüksünde olmaması lazım. Bu

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply