Tarihin En Büyük İklim Yürüyüşü Yapıldı

Tarihin En Büyük İklim Yürüyüşü Yapıldı

iklim yuruyusu

Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi öncesinde, ABD’nin New York kentinde yapılan ve son yılların en büyük çevre etkinliği olarak gösterilen, ”Halkın İklim Yürüyüşü”nde, ”İklim değişikliği” konusunda acil eylem çağrısında bulunuldu.

İklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla düzenlenen, ”Halkın İklim Yürüyüşü”ne, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore, New York Belediye Başkanı Bill DeBlasio ile BM Barış Elçisi sinema oyuncuları Leonardo DiCaprio, Ed Norton,  Evangeline Lilly ve Sting gibi sanatçılar ve bazı ABD’li siyasilerin de aralarında bulunduğu 100 bine yakın kişi katıldı.

Central Park’ın güneybatısında 6’ıncı Cadde’de başlayan ve yaklaşık 3,5 kilometrelik parkurda gerçekleşen yürüyüş 11’inci Cadde’de son buldu.

Sandy Kasırgası’nda büyük zarara uğrayan New Yorkluların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte ABD genelinden eğitim, sağlık, temizlik, ulaşım ve gıda gibi birçok sektörde örgütlü sendikaların temsilcileriyle değişik ülkelerden çevre hareketi mensupları da yer aldı. Katılımcılar, iklim değişikliği konusunda acil eylem çağrısında bulundu. Yürüyüşte, ”Temiz enerji”, ”B planeti yok”, ”İş, adalet, ”Ormanlar satılık değil” sloganları atıldı.

Haberin devamı için tıklayınız

 

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Bu da Elektrikli Golf Arabası

Çaycuma’da yaya bölgesinde çalışacak elektrikli golf arabası hizmete girdi. Alternatif enerji teknolojileri gündelik hayatın hemen her alanında renkli bir tablo oluşturuyor.  Yakın zamana kadar kimsenin aklına gelmeyecek uygulamalar görenleri şaşırtıyor. www.milliyet.com.tr’nin

HABERLER

Dünyada ve Türkiye’de 2012 Rüzgar Endüstrisi Rakamları ve Analizi

Amerika Kıtasında Rüzgarlar Kuvvetli Esiyor ABD’de sonlanmakta olan Üretim Vergisi Kredisinden (ÜVK) faydalanmak isteyen Amerikalı şirketler,  2012 yılında rüzgar kurulumlarını adeta uçurdu. Bu arada, Latin Amerika ve Kanada da mithiş

HABERLER

“İlk Ticari Güneş Enerjisi Santralini de Biz Kurmuştuk”

Erzurum’daki 5 megawatt lisans ihalesine hak kazanan Halk Enerji Genel Müdürü Mustafa Atilla: “Lisanssız santrallerde de Türkiye’nin ilk resmi iznini biz almıştık. İlk ticari güneş enerjisi de santralini biz kurmuştuk.