2023 Elektrikli Motorsiklet Çağı Olacak

2023 Elektrikli Motorsiklet Çağı Olacak

Navigant Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2023’te yollardaki elektrikli motorsiklet sayısının 50 milyonu aşacak.

Harley-Electric MotorcyclesBilgicagi.com’da yayımlanan bir habere göre, Navigant Research tarafından yapılan bir araştırma, yollardaki elektrikli motorsiklet sayısının 50 milyonu aşacağını gösteriyor.

Haziran ayında, motorsiklet tutkunlarının aklına ilk gelen markalardan biri olan Harley Davidson, LiveWire adını verdiği projeyle ilk elektrikli motorsikletini tanıtmıştı. Ancak Harley Davidson’ın bu kararı kesinlikle doğru gibi görünüyor. Zira, Navigant Research tarafından yapılan bir araştırma, yollardaki elektrikli motorsiklet ve scooter sayısının çok da uzak olmayan bir gelecekte 55 milyona ulaşacağını öngörüyor.

Liderlik Çin’de

E-motorsiklet ve e-Scooter olarak sınıflandırılan bu modellerde liderliği üstlenen ülke Çin. Bu tipteki araçların yüzde 98’inin satıldığı ülkenin payının zamanla azalması beklenebilir, ancak gerek nüfus gerekse kullanım alışkanlıkları nedeniyle liderliği bırakması beklenmiyor.

Navigant Research, 2014’te elektrikli motorsiklet satışlarının 1.2 milyondan 1.4 milyona çıkması bekliyor. E-scooter’da ise beklenti 4.1 milyondan 4.6 milyona yükseleceği yönünde. Takvimler 2023’ü gösterdiğinde ise  toplam satışların 55 milyon olacağı öngörülüyor.

Kaynak: Bilgi Çağı

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

2020’de LED Aydınlatma ile 2 Milyar Dolar Tasarruf Mümkün

LED sokak lambalarıyla 2 milyar dolar tasarruf sağlanacak -Temiz enerji ve düşük emisyon gibi özellikleriyle her geçen gün yaygınlaşan LED lambalarla 2020 yılında sadece sokak aydınlatmasında 2 milyar dolar tasarruf

YATIRIMCI

Facebook Rüzgar Enerjisi Yatırımına Yöneliyor

Facebook, Amerika`da yeni kuracağı veri merkezinin enerji ihtiyacını tamamen rüzgar enerjisinden karşılayacak. Uluslararası bilişim teknolojisi firmaları yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlarını sürdürüyor. enerjigunlugu.net’in haberine göre, Facebook, Amerika`nın Teksas eyaletinde bulunan Fort

HABERLER

Ergüven: “Tüketiciler Açısından Fırsat Yaratılmalı”

Elektrik Ticareti Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Birol Ergüven, “Tüketici açısından fırsatların yaratılması gerekiyor. Asıl amaç tüketiciye uygun koşullarda ucuz enerji sağlamak. Bunu sağlayan şirketler toptan satış şirketleri olmuştur” dedi. ICCI