2023 Elektrikli Motorsiklet Çağı Olacak

2023 Elektrikli Motorsiklet Çağı Olacak

Navigant Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2023’te yollardaki elektrikli motorsiklet sayısının 50 milyonu aşacak.

Harley-Electric MotorcyclesBilgicagi.com’da yayımlanan bir habere göre, Navigant Research tarafından yapılan bir araştırma, yollardaki elektrikli motorsiklet sayısının 50 milyonu aşacağını gösteriyor.

Haziran ayında, motorsiklet tutkunlarının aklına ilk gelen markalardan biri olan Harley Davidson, LiveWire adını verdiği projeyle ilk elektrikli motorsikletini tanıtmıştı. Ancak Harley Davidson’ın bu kararı kesinlikle doğru gibi görünüyor. Zira, Navigant Research tarafından yapılan bir araştırma, yollardaki elektrikli motorsiklet ve scooter sayısının çok da uzak olmayan bir gelecekte 55 milyona ulaşacağını öngörüyor.

Liderlik Çin’de

E-motorsiklet ve e-Scooter olarak sınıflandırılan bu modellerde liderliği üstlenen ülke Çin. Bu tipteki araçların yüzde 98’inin satıldığı ülkenin payının zamanla azalması beklenebilir, ancak gerek nüfus gerekse kullanım alışkanlıkları nedeniyle liderliği bırakması beklenmiyor.

Navigant Research, 2014’te elektrikli motorsiklet satışlarının 1.2 milyondan 1.4 milyona çıkması bekliyor. E-scooter’da ise beklenti 4.1 milyondan 4.6 milyona yükseleceği yönünde. Takvimler 2023’ü gösterdiğinde ise  toplam satışların 55 milyon olacağı öngörülüyor.

Kaynak: Bilgi Çağı

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Elektrik Satışı 0 Comments

E.ON 10 Megawatt’lık Batarya Geliştirdi

Sabancı Holding’in Enerjisa’daki ortağı Alman enerji devi E.ON’un CEO’su Johannes Teyssen, İngiltere’de dört konteyner büyüklüğünde 10 MW gücünde bir lityum iyon batarya geliştirdiklerini söyledi. Enerjisa, elektrik üretim, dağıtım ve satışında Türkiye’nin

HABERLER

Türk Mucitin Hidrojen Enerjisi Ar-Ge Projesinde Sona Yaklaşıldı

Türkiye’nin enerji alanında dünyada söz sahibi olmasını sağlayacak olan hidrojen gazı üretiminde son aşamaya gelindi. Enerji Bakanlığı’nın yanı sıra Enerji Bakanlığı ile Sanayi Bilişim ve Teknoloji Bakanlığı’nın da desteklediği ve

Tasarımlar 0 Comments

Türk Girişimci Almanya’nın En Önemli Sürdürülebilir Araştırma Ödülüne Aday

Windmanufactur, Frankfurt Üniversitesi’nin geliştirdiği Wind Area projesinin bünyesinde Almanya’nın en önemli sürdürülebilir araştırma ödülünü kazanmak için 87 katılımcıdan ilk üçe girmeyi başardı. Almanya’da uzun senelerdir ufak ölçekli rüzgar jeneratörleri tasarimcısı