2023 Elektrikli Motorsiklet Çağı Olacak

2023 Elektrikli Motorsiklet Çağı Olacak

Navigant Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2023’te yollardaki elektrikli motorsiklet sayısının 50 milyonu aşacak.

Harley-Electric MotorcyclesBilgicagi.com’da yayımlanan bir habere göre, Navigant Research tarafından yapılan bir araştırma, yollardaki elektrikli motorsiklet sayısının 50 milyonu aşacağını gösteriyor.

Haziran ayında, motorsiklet tutkunlarının aklına ilk gelen markalardan biri olan Harley Davidson, LiveWire adını verdiği projeyle ilk elektrikli motorsikletini tanıtmıştı. Ancak Harley Davidson’ın bu kararı kesinlikle doğru gibi görünüyor. Zira, Navigant Research tarafından yapılan bir araştırma, yollardaki elektrikli motorsiklet ve scooter sayısının çok da uzak olmayan bir gelecekte 55 milyona ulaşacağını öngörüyor.

Liderlik Çin’de

E-motorsiklet ve e-Scooter olarak sınıflandırılan bu modellerde liderliği üstlenen ülke Çin. Bu tipteki araçların yüzde 98’inin satıldığı ülkenin payının zamanla azalması beklenebilir, ancak gerek nüfus gerekse kullanım alışkanlıkları nedeniyle liderliği bırakması beklenmiyor.

Navigant Research, 2014’te elektrikli motorsiklet satışlarının 1.2 milyondan 1.4 milyona çıkması bekliyor. E-scooter’da ise beklenti 4.1 milyondan 4.6 milyona yükseleceği yönünde. Takvimler 2023’ü gösterdiğinde ise  toplam satışların 55 milyon olacağı öngörülüyor.

Kaynak: Bilgi Çağı

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER

Gönen’de Pirinç Saplarından Biyogaz Üretilecek

Balıkesir’in Gönen ilçesinde, pirinç hasadı sonrasında tarlalarda çürümeye bırakılan saplardan biyogaz üretilecek. Türkiye’nin önde gelen pirinç ambarlarından olan Gönen’de, Almanya Federal kuruluşu ’GİZ’ işbirliği ile çeltik samanından biyogaz üretilecek. Türk-Alman

ALTERNATİF TASARIMLAR

Bu Türbinde Hata Yok, 2 Kanat Var

ABD’de 2 kanatlı (evet yanlış okumadınız, 2 kanatlı) ve 500 kw’lık bir rüzgar türbini Texas’ın Mitchell yöresindeki bir artıma tesisinin enerjisini sağlıyor.  Windflow Technology tarafından tasarlanan ve  General Dynamics SATCOM Technologies

HABERLER

Enerji Tasarruf Yatırımları, 5. Bölge Teşvikleriyle Değerlendirilecek”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız 5. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde konuştu: “İş geliştirme ve yatırımlar çerçevesinde enerji tasarrufu yatırımları, hangi bölgede yapıldığına bakılmaksızın, 5. Bölge teşvikleri kapsamında değerlendirilecek”