2023 Elektrikli Motorsiklet Çağı Olacak

2023 Elektrikli Motorsiklet Çağı Olacak

Navigant Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2023’te yollardaki elektrikli motorsiklet sayısının 50 milyonu aşacak.

Harley-Electric MotorcyclesBilgicagi.com’da yayımlanan bir habere göre, Navigant Research tarafından yapılan bir araştırma, yollardaki elektrikli motorsiklet sayısının 50 milyonu aşacağını gösteriyor.

Haziran ayında, motorsiklet tutkunlarının aklına ilk gelen markalardan biri olan Harley Davidson, LiveWire adını verdiği projeyle ilk elektrikli motorsikletini tanıtmıştı. Ancak Harley Davidson’ın bu kararı kesinlikle doğru gibi görünüyor. Zira, Navigant Research tarafından yapılan bir araştırma, yollardaki elektrikli motorsiklet ve scooter sayısının çok da uzak olmayan bir gelecekte 55 milyona ulaşacağını öngörüyor.

Liderlik Çin’de

E-motorsiklet ve e-Scooter olarak sınıflandırılan bu modellerde liderliği üstlenen ülke Çin. Bu tipteki araçların yüzde 98’inin satıldığı ülkenin payının zamanla azalması beklenebilir, ancak gerek nüfus gerekse kullanım alışkanlıkları nedeniyle liderliği bırakması beklenmiyor.

Navigant Research, 2014’te elektrikli motorsiklet satışlarının 1.2 milyondan 1.4 milyona çıkması bekliyor. E-scooter’da ise beklenti 4.1 milyondan 4.6 milyona yükseleceği yönünde. Takvimler 2023’ü gösterdiğinde ise  toplam satışların 55 milyon olacağı öngörülüyor.

Kaynak: Bilgi Çağı

 

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

Genel

Schneider Electric’ten Üç Adımda Enerji Hedefleri

Schneider Electric’in Akıllı Panolarıy’la enerji hedefine üç adım: “Ölç, Bağlan, Tasarruf Et” Schneider Electric, Enerji Hedeflerinin Üç Adımda Gerçekleştirilmesiyle ilgili ipuçları veren bir yazı yayımladı. Enerji tasarrufunun sürekli bir süreç

HABERLER

“Vatandaşın Algısını İyi Yönetmemiz En Önemli Husus Haline Geldi”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli: “Vatandaşın eskiden günlerce yaşadığı kesintileri artık iki, üç saat tahammül edemeyeceği bir algı oluşmaya başladı. Bu noktada bizim ne yaparsak yapalım,

Mevzuat

Rüzgar Enerjisi Yatırımlarında, 2 Mayıs Sendromu Yaşanıyor

TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, lisans aşamasındaki rüzgar enerjisi santrallerinin 2 Mayıs 2014 tarihine kadar inşaat izinlerinin alınamaması durumunda, lisansların iptal edilmesi  kararının,  rüzgar sektöründe ciddi bir kriz oluşturduğuna işaret