2015 Yılının Elektrikli Otomobilleri

2015 Yılının Elektrikli Otomobilleri

Küresel ısınma ve iklim değişikliğine ne sebepten olan sera gazı emisyonlarını önleme ve enerjinin verimli kullanımı açısından elektrikli otomobiller geleceğin taşımacılığını temsil ediyor.

Elektrikli araçlar dönemi yavaş yavaş gelirken, 2015 yılında bu alanda önemli gelişmeler yaşandı.

http://aktifmedya.com’un haberine göre, bugün dünyada otomotiv endüstrisi, azalan fosil yakıtlar nedeniyle bir değişim sürecine girdi. Bu yeni süreçte otomotiv uygulamalarında elektriğin önemi giderek artıyor. Petrol rezervlerinin dünyanın ihtiyaçlarını ekonomik ve çevresel kriterlere müsait bir şekilde karşılama yeteneğini her gün kaybetmekte olduğunun bilincine varan büyük üreticiler, bir bir elektrik motoruna geçiş yapmaya başladılar.

Renovo Motors Coupe

500,000 dolar değerindeki Renovo Coupe, eski klasik Amerikan spor arabalarını elektrikli motorlarla piyasa yine süren Renovo Motors şirketi tarafından yaşama geçirildi. Klasik spor araba markalarından biri olan Shelby Amerikan ile çalışan Renovo, 1964 Shel by Daytona modelinin elektrikli kopyasını üreterek cihazın ismini “Renovo Coupe” koydu. Çift elektrikli motora sahip vasıta, 500 beygire yakın bir kuvvet üretebiliyor. 3.4 saniye de 100 kilometreye yakın kuvvet üretebilen araba, tam şarj ile 160 kilometre ara gidebiliyor.

Morgan EV3

İngiliz üretimi Morgan EV3, tasarım olarak 2011 yılında üretilen 3 tekerli araba Morgan 3’ten ilham alınarak tasarlanmış. EV3’ün 240 km menzilli 45 kW elektrikli motora sahip olduğu belirtiliyor.

Haberin devamı için tıklayın

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

HABERLER 0 Comments

Yılın Yeşil Beyinleri Proje Yarışmasının Finalistleri Belli Oldu

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun, Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri Yüksek Lisans Programı tarafından çevre, enerji ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konularında farkındalığı artırmak ve geliştirmek üzere lise ve üniversite öğrencilerine yönelik

ENERJİ YÖNETİMİ 0 Comments

Schneider Electric, Enerji Yönetimi Standartlarını Anlattı

Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) Enerji Çalışma Grubu tarafından enerji verimliliği ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen “ISO 50001 Enerji Yönetimi Semineri”nde Schneider Electric Stratejik İlişkiler Direktörü Cihan Karamık ve Satış

Elektrik Dağıtım 0 Comments

Türk Telekom Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Tedarik Lisansı Aldı

TTES Elektrik Tedarik Satış A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Tedarik Lisansı aldı. TTES Elektrik Tedarik Satış A.Ş., Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Tedarik Lisansı aldı. Türk Telekom’dan KAP’a yapılan açıklamada, “Bağlı

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply