MTA 19 Ruhsatlı Jeotermal Alanının İhalesini Yapacak

ANKARA – Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesini yapacak. İhale edilecek alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları ise 15 bin dolar ile 40 bin dolar arasında değişiyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, MTA Genel Müdürlüğü’nce yapılan arama çalışmaları sonucunda bulunan 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesi, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek. Komisyonun gerek görmesi halinde ihale açık artırma ile tamamlanacak. Her jeotermal alan ayrı ayrı ihale edilecek.

MTA Genel Müdürlüğü İhsan Ketin toplantı salonunda yapılacak ihalenin dokümanı, MTA Genel Müdürlüğü Fizibilite Etütleri Dairesi Ruhsat Hakları Koordinatörlüğü adresinde görülebilecek.

İhale dosyaları, 200 lira karşılığı temin edilebilecek. İhaleye teklif vereceklerin ihale dokümanını satın alması gerekiyor.

İstekliler, son tekliflerini 25 Nisan 2012 tarihi, saat 11:00’a kadar MTA Genel Müdürlüğü Genel Haberleşme Şube Müdürlüğü adresine verilebilecek, iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilecek.

Jeotermal alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları 15 bin dolar ile 40 bin dolar arasında değişiyor.

İstekliler, teklif ettikleri ruhsatlı jeotermal alan için belirtilen tutardan az olmamak üzere geçici teminat verecek.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Depozitli Kumbara ile Geri Dönüştürün, Otomattan Paranızı Alın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “geri dönüşümü” teşvik etmek için depozitli kumbaralar kurduruyor. Çevre vakıfları ve özel sektörün desteği ile öncelikle AVM’ler ve büyük şehirlerdeki merkezlere konulacak kumbaralara, pet ve cam

Diğer temiz enerjiler 0 Comments

Yeni Alternatif Enerji Kaynağı; Gül Bitkisi

Buaralar sık sık kahve çekirdeğinden elde edilen alternatif enerji araştırmalarını duyuyoruz, okuyoruz. Bu sefer ki organik enerji kaynağımız ise; gül… İsveç’te bulunan Linköping Üniversitesi araştırma ekibi geliştirdikleri metodla gül bitkisinden

HABERLER

Türkiye’nin İlk Temiz Enerji Koordinatörlüğü Hız Kesmiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temiz Enerji Koordinatörlüğü, Antalya’nın geleceği ile ilgili bir çalıştay düzenledi. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) mali desteğiyle ‘Antalya’nın Karbon Ayakizi Envanteri ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planı’nı hazırlayan

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply