MTA 19 Ruhsatlı Jeotermal Alanının İhalesini Yapacak

ANKARA – Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesini yapacak. İhale edilecek alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları ise 15 bin dolar ile 40 bin dolar arasında değişiyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, MTA Genel Müdürlüğü’nce yapılan arama çalışmaları sonucunda bulunan 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesi, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek. Komisyonun gerek görmesi halinde ihale açık artırma ile tamamlanacak. Her jeotermal alan ayrı ayrı ihale edilecek.

MTA Genel Müdürlüğü İhsan Ketin toplantı salonunda yapılacak ihalenin dokümanı, MTA Genel Müdürlüğü Fizibilite Etütleri Dairesi Ruhsat Hakları Koordinatörlüğü adresinde görülebilecek.

İhale dosyaları, 200 lira karşılığı temin edilebilecek. İhaleye teklif vereceklerin ihale dokümanını satın alması gerekiyor.

İstekliler, son tekliflerini 25 Nisan 2012 tarihi, saat 11:00’a kadar MTA Genel Müdürlüğü Genel Haberleşme Şube Müdürlüğü adresine verilebilecek, iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilecek.

Jeotermal alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları 15 bin dolar ile 40 bin dolar arasında değişiyor.

İstekliler, teklif ettikleri ruhsatlı jeotermal alan için belirtilen tutardan az olmamak üzere geçici teminat verecek.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

Elektrik Üretimi

“Gençler Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Yönelmeyi İstiyor”

IAEE Seçilmiş Başkanı ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu: “Kömürün miadı artık doldu. Gençler de artık kömür gibi çevreyi kirleten, doğal yaşama zarar veren, elde edilmesi güç

Rüzgar enerjisi 0 Comments

Sarıtepe-Demirciler Rüzgar Enerjisi Santralleri Tam Kapasite Elektrik Üretimine Başladı

Zorlu Enerji’nin Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde 100 milyon Euro yatırımla kurulumunu gerçekleştirdiği Sarıtepe-Demirciler Rüzgar Enerjisi Santralleri (RES) projesi tam kapasite elektrik üretimine başladı. Zorlu Enerji, elektrik üretimi ve ticareti, enerji santrallerinin

HABERLER

Start-Up Temiz Enerji Projesi, Toplam 5,4 Milyon USD Kredi Aldı

Amerika’da büyük destekler almaya başlayan start-up (yeni başlayan) internet projeleri içinde bir tanesi 3,4 milyon USD başlangıç sermayesi bulmayı ve Enerji Bakanlığı’ndan 2 milyon USD hibe kredi almayı başardı. Mosaic

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply