MTA 19 Ruhsatlı Jeotermal Alanının İhalesini Yapacak

ANKARA – Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesini yapacak. İhale edilecek alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları ise 15 bin dolar ile 40 bin dolar arasında değişiyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, MTA Genel Müdürlüğü’nce yapılan arama çalışmaları sonucunda bulunan 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesi, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek. Komisyonun gerek görmesi halinde ihale açık artırma ile tamamlanacak. Her jeotermal alan ayrı ayrı ihale edilecek.

MTA Genel Müdürlüğü İhsan Ketin toplantı salonunda yapılacak ihalenin dokümanı, MTA Genel Müdürlüğü Fizibilite Etütleri Dairesi Ruhsat Hakları Koordinatörlüğü adresinde görülebilecek.

İhale dosyaları, 200 lira karşılığı temin edilebilecek. İhaleye teklif vereceklerin ihale dokümanını satın alması gerekiyor.

İstekliler, son tekliflerini 25 Nisan 2012 tarihi, saat 11:00’a kadar MTA Genel Müdürlüğü Genel Haberleşme Şube Müdürlüğü adresine verilebilecek, iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilecek.

Jeotermal alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları 15 bin dolar ile 40 bin dolar arasında değişiyor.

İstekliler, teklif ettikleri ruhsatlı jeotermal alan için belirtilen tutardan az olmamak üzere geçici teminat verecek.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Enerji Tasarrufunun Her Hali

Elektrikli ev aletleri ve diğer enerji tüketen ürünlerin tamamında uygulanacak tasarruf uygulamaları sayesinde elektrik faturalarında her evde ayda ortalama en az 15-20 lira arasında düşüş elde etmek mümkün olabiliyor. Yıllık

HABERLER

Madrid Royal Philips’le Aydınlanıyor

Madrid şehir yönetimi, ‘Akıllı Şehir’ uygulaması kapsamında tüm şehrin aydınlatılmasında Royal Philips’i tercih etti. Akıllı şehirlerin önemli parametrelerinden biri enerji verimliliğinin sağlanması. Özellikle büyük kentler için hayati derecedeki işlevlerden biri

Güneş EnerjisiB 0 Comments

“Türkiye İvedilikle Yenilenebilir Enerjiye Yatırım Yapmalı”

Çevre Derneği Başkanı Doç. Dr. Güner Sümer, Türkiye’nin enerji darboğazını aşabilmesi için ivedilikle; rüzgar, güneş, termal, su gibi yenilenebilir enerjiye yatırım yapması gerektiğini belirtti. Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply