MTA 19 Ruhsatlı Jeotermal Alanının İhalesini Yapacak

ANKARA – Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesini yapacak. İhale edilecek alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları ise 15 bin dolar ile 40 bin dolar arasında değişiyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, MTA Genel Müdürlüğü’nce yapılan arama çalışmaları sonucunda bulunan 19 ruhsatlı jeotermal alanın ihalesi, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek. Komisyonun gerek görmesi halinde ihale açık artırma ile tamamlanacak. Her jeotermal alan ayrı ayrı ihale edilecek.

MTA Genel Müdürlüğü İhsan Ketin toplantı salonunda yapılacak ihalenin dokümanı, MTA Genel Müdürlüğü Fizibilite Etütleri Dairesi Ruhsat Hakları Koordinatörlüğü adresinde görülebilecek.

İhale dosyaları, 200 lira karşılığı temin edilebilecek. İhaleye teklif vereceklerin ihale dokümanını satın alması gerekiyor.

İstekliler, son tekliflerini 25 Nisan 2012 tarihi, saat 11:00’a kadar MTA Genel Müdürlüğü Genel Haberleşme Şube Müdürlüğü adresine verilebilecek, iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilecek.

Jeotermal alanlar için belirlenen geçici teminat tutarları 15 bin dolar ile 40 bin dolar arasında değişiyor.

İstekliler, teklif ettikleri ruhsatlı jeotermal alan için belirtilen tutardan az olmamak üzere geçici teminat verecek.

About author

Senem Gençer
Senem Gençer 761 posts

Alternatifenerji.com’un kurucu ortaklarından biri ve CEO’su olan Gençer, 1971 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1993 yılında ODTÜ İşletmeyi bitirdikten sonra, Johnson & Johnson Medical ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği gibi farklı kurumlarda çalıştı. 2007 yılında güneş enerjisi ve LED aydınlatma konularında halen çalışmakta olan Ekogüneş’i ve Türkiye’nin ilk online solar ürün satış sitesi olan www.ekogunes.com’u kurdu. Gençer, aynı zamanda Güneş Enerjisi ve Sanayicileri Derneği GENSED’in kurucu üyelerindendir.

You might also like

HABERLER

Biyokütle Altın Çağına Giriyor

Deloitte’un “Biyokütlenin Altın Çağı” raporuna göre, yüzyıllardır ısıtmada kullanılan biyokütle, yeni teknolojiler sayesinde elektrik ve sıvı yakıt üretiminde de kullanılmaya başlanıyor.  2012 yılına kıyasla 2013 yılında yüzde 49 büyüyen biyokütleden

HABERLER

Güneş Enerjisi ile %50 Tasarruf Sağlayan Villalar

Yalçınlar Group tarafından İstanbul’un villa imarlı bölgelerinden olan Büyükçekmece Gölü kıyısında yapımına devam edilen GölMahal Villaları, güneş enerji panelleri ile %50’ye yakın tasarruf sağlıyor.   Türkiye’de pek çok ilke imza

HABERLER 0 Comments

BASF Çevreci “Karbon Nötr” Piknik Gerçekleştirdi

BASF, çalışan ve ailelerinin katıldığı piknikte bu yıl da sürdürülebilir bir gelecek için “Karbon Nötr” uygulaması gerçekleştirdi. Dünyada sürdürülebilirlik yaklaşımı, şirketlerin itibarını belirleyen kriterlerden birini oluşturmaya başladı. Özellikle Avrupa’da tüketiciler

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!

Leave a Reply