19 Aralık Nükleer Enerji Endüstrisine Yerli Sanayinin Katılımı Toplantısı İstanbul

19 Aralık Nükleer Enerji Endüstrisine Yerli Sanayinin Katılımı Toplantısı İstanbul

İSO, yakın zamanda ülkemiz enerji piyasasına girmesi beklenen kaynaklardan biri olan nükleer enerji ile ilgili bir toplantı düzenliyor!

alternatif-enerji-ıso

Ülkemizin nükleer güç santrallerine ilişkin 2023 yılı hedefinde, Mersin ve Sinop’ta 2 adet nükleer santralin işletmeye alınması yer almaktadır. 40 milyar USD’yi geçecek bu projeler gerçekleştirilirken, yerli firmalarımızın da bu projelerde yer almaları büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, bu alandaki tecrübelerini arttıran Türk firmalarımız, dünya çapındaki diğer nükleer santral projelerinde de yer alabilme imkânına kavuşacaklardır.

Bu çerçevede, Odamız, siz sanayicilerimizi bu konuda bilgilendirme adına, ilgili sektör paydaşlarını bir araya getirerek, “Nükleer Enerji Endüstrisine Yerli Sanayinin Katılımı” adlı ücretsiz bir toplantı organize etmiştir. İSO üyelerine ve tüm enerji sektörüne açık olan toplantı, 19 Aralık 2013, Perşembe günü İSO Odakule Meclis Salonu’nda (İstiklal Cad. No:142 Beyoğlu) düzenlenecektir.

www.iso.org.tr/seminer

19 Aralık 2013 İSTANBUL

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ETKİNLİKLER

Mühendislik Zirvesi’14 “Akıllı Şehirler” 1-2-3 Nisan İstanbul

 Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Kulübü tarafından düzenlenen Mühendislik Zirvesi, bu sene “Akıllı Şehir” kavramı üzerinden geleceğin çevreci, verimli, konforlu ve güvenli şehirlerini ele almaktadır. Gelişen bilişim teknolojileriyle beraber trafik, yapılaşma,

ETKİNLİKLER

6. Dünya enerji Düzenleme Forumu 25-28 Mayıs-İstanbul

 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu,  EPDK’nin başkanlığında ve ev sahipliğinde 25-28 Mayıs 2015 tarihlerinde İstanbul’da toplanacak. Dünya Enerji Düzenleme Forumu (World Forum on Energy Regulation),  dünyada enerji regülasyonu konusunda enerji düzenleyicileri

ETKİNLİKLER

GES Yatırımcı Çalıştayı 24 Ekim İstanbul

GENSED tarafından düzenlenen “Lisanssız Güneş Enerji Santrali (GES) Yatırımcı Çalıştayı” 24 Ekim’de İstanbul The Point Hotel’de gerçekleştirilecek. GENSED, “Lisanssız Güneş Enerji Santrali (GES) Yatırımcı Çalıştayı”  düzenliyor. Çalıştay, 24 Ekim 2014 Cuma günü İstanbul The Point Hotel’de gerçekleştirilecek.