15 Haziran Dünya Rüzgar Günü “Türkiye’de Rüzgar” Konulu Fotoğraf Yarışması

15 Haziran Dünya Rüzgar Günü “Türkiye’de Rüzgar” Konulu Fotoğraf Yarışması

15 Haziran Dünya Rüzgar Günü “Türkiye’de Rüzgar” Konulu Fotoğraf Yarışması / June 15 Global Wind Day “Wind in Turkey” Photograph Competition

ae_tureb_ruzgar_fotograf_yarismasiDünya Rüzgar Günü, her sene 15 Haziran’da yapılan bir etkinliktir ve rüzgar enerjisine ilgi duyan herkesin rüzgar enerjisi hakkında bilgi almaları için bir fırsattır. Dünya Rüzgar Günü, gelişen rüzgar enerjisinin dünyaya yapabileceği katkıyı vurguladığı bir mesajdır.

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 15 Haziran Dünya Rüzgar Günü’nü içine alan Dünya Rüzgar Günü Etkinlikleri kapsamında bir fotoğraf yarışması düzenlemektedir.

Devam eden yıllarda gelenekselleşmesi öngörülen bu yarışmayla; halkımıza rüzgar enerjisinin kullanımının özendirmek, geleceğe yönelik fikirler üretilmesine zemin hazırlamak ve yenilenebilir enerji çeşidi olan rüzgar enerjisinin faydaları konusunda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.

Dünyaya bir objektifin gözünden bakarak bir kareye sayısız anlam sığdıran fotoğraf sanatı ile ilgilenen amatör ya da profesyonel herkesi yarışmamıza davet ediyoruz. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylanan ve desteklenen yarışmaya katılım ücretsizdir.

Rüzgar temalı olan her konuda fotoğraf gönderilebilir. Türbinler, uçurtmayla koşan çocuklar, buğdayı savuran bir çiftçi, uçuşan saçlar, şallar..

“Türkiye’de Rüzgar” konulu fotoğraf yarışması için Yarışma Şartnamesi ve Katılım Formu ektedir. Yarışmaya katılmak için Şartnamenin okunmuş olması ve Katılım Formunun imzalanmış halinin Yarışma Sekretaryasına elden bırakılması ya da posta yolu ile gönderilmesi gerekmektedir.

Ülkemiz sınırları içerisinde çekilmiş Rüzgar temasını aktaran her konuda fotoğrafın yarışacağı yarışmada;

Birinciye: 2.000 TL

İkinciye: 1.500 TL

Üçüncüye: 1.000 TL  ödül verilecektir.

Yarışma tüm fotoğrafçılara açıktır. Her fotoğrafçı en çok 4 fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

Siyah-beyaz ve renkli fotoğraflar kabul edilecektir.

Yarışma takvimi:

Son Katılım Tarihi: 6 Haziran 2013

Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 8 Haziran 2013

Sonuç Bildirim Tarihi: 10 Haziran 2013

Sergi ve Ödül Töreni Tarihi: 14 Haziran 2013

 

Yarışmamız TFSF 2013 / 34 Patronaj ile onaylanmıştır.

Bilgi İçin Yarışma Sekretaryası: Kaan KISAKÜREK- Etkinlik Sorumlusu

E-posta: kaan.kisakurek@tureb.com.tr / Tel: 0312 474 02 74

———————————————————————-

Global Wind Day is a worldwide event which is celebrated by the people who are interested in Wind / Wind Energy and planned to instruct more about Wind to humankind.

Global Wind Day is reflecting the message of The Wind Energy Development and its contribution to the World.

TWEA is planning to organize this competition conventionally to encourage society to use Wind Energy, create new ideas and opportunities for the Wind sector, as well as instructing them about Wind Energy and its advantages.

We are pleased to invite any amateur or/and Professional who is interested in Photography art to our Photograph Competition. “Wind in Turkey” Photograph Competition which is approved and support by Republic of Turkey Federation of Art of Photography is free for all attendees.

All photographs that are related with “Wind in Turkey” can be submitted. Turbines, kids with kites, windmills, etc.

“Wind in Turkey” themed Photograph Competitions’ Participation form and Terms & Conditions Agreement is attached. The Participation Form needs to be signed and sent to TWEA’s mailing address via post or by self delivery.

Photographs have to be taken in Turkey.

Awards:

First Place: 2.000 TL

Second Place: 1.500 TL

Third Place: 1.000 TL

All photographers are welcome to participate. Each Photographer can only submit maximum of 4 photographs.

Both colored and black & white photographs can be submitted.

 

Competition Schedule:

Participation Deadline: June 6, 2013

Jury Assessment Date: June 8,2013

Date of Notification of Results: June 10, 2013

Exhibition and Award Ceremony: June 14, 2013

 

Patronage: TFSF 2013/34

For more information: Kaan KISAKÜREK – Event Representative

E-Mail: kaan.kisakurek@tureb.com.tr Phone: 0312 474 02 74

Detaylı bilgi için: http://www.tureb.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=213:15-haziran-duenya-guenue-qtuerkiyede-ruezgarq-konulu-fotoraf-yarmas&catid=60:tureb-duyurulari&Itemid=72

About author

Ahu Binici
Ahu Binici 1369 posts

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olan Ahu Binici, Alternatif Enerji Platformu’nun kurucu ortaklarından olup, aynı zamanda Alternatifenerji.com’un sosyal medya yöneticiliğini yapmaktadır. TemizDünya Ekolojik Yatırımlar Ltd. Şti.’de 4 yıl boyunca çeşitli Birleşmiş Milletler, Kalkınma Ajansı gibi çeşitli kurumların işbirliğinde gerçekleştirilen ekoloji, temiz enerji ve farkındalık projelerinde proje koordinatörlüğü yapmıştır. Bugüne kadar çevre alanında çalışan farklı STK’larda gerçekleştirilen projelerde görev almıştır. Genç Çevre Girişimi Platformu’nun ve Denge Ekoloji Derneği kurucu üyesi ve Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Genç Delege’sidir. Silikon Vadisi kurumu Founder Institute tarafından desteklenen Ecotrend Yaşam Stili Platformu’nun ve Ecoana'nın kurucu ortağıdır.

You might also like

ETKİNLİKLER

6 Haziran 2013 – SEHAD Alternatif Enerji Seminerleri

SEHAD Seminerlerine İstanbul da, Dünya Çevre Günü Kapsamında 6 haziranda gerçekleştireceği seminer ile devam ediyor. Marmara Belediyeler Birliği Merkez Binası Eminönü-İstanbulda gerçekleşecek seminerin detayları için posteri inceleyebilir, Kayıt için etkinlik@se-had.org

Eğitimler

Biyogaz Eğitimi-İzmir 9-10 Nisan

(BESTMER) tarafından 9-10 Nisan tarihleri arasında,  “Biyogaz Sistemlerinin Tasarımı ve Projelendirilmesi  Sertifikalı Eğitim Programı” gerçekleştirilecek.  Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü  Biyokütle enerji sistemleri ve Teknolojileri Merkezi (BESTMER) tarafından  “Biyogaz Sistemlerinin

ETKİNLİKLER

18 Aralık Fotovoltalik Yatırımcıları Günü İstanbul

GÜNDER (Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu – Türkiye Bölümü), 18 Aralık 2013 tarihinde İstanbul’un kalbinde (ISO Odakule Konferans Salonu), çok önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacaktır. “Fotovoltaik Yatırımcıları Günü” başlıklı bu