İngiltere’nin Rüzgar Enerjisindeki Hedefi 11 Gigawatt

İngiltere’nin Rüzgar Enerjisindeki Hedefi 11 Gigawatt

İngiltere, rüzgarda kurulu gücünü 2020 yılına kadar 11 gigawatt düzeyine çıkararak lider konumunu sürdürecek. 

INDUSTRY Power 1Araştırma şirketi GlobalData’nın yeni raporuna göre, iklim değişikliği ve enerji sistem güvenliği kaygılarıyla yenilenebilir enerji hedefini yüksek tutan İngiltere, açık deniz rüzgar santrallerinin kapasitesini 3.7 gigawatt’tan 2020 yılına kadar 11 gigawatt düzeyine çıkararak liderlik pozisyonunu koruyacak.

Mevcut konumda dünya açık deniz güneş enerjisi kapasitesinin yarısından fazlasını gerçekleştiren İngiltere, 2006-2013 yılları arasında bu alanda yüzde 42.9 büyüme sağladı. Global açık deniz rüzgar enerjisi kurulu kapasitesinin yüzde 36.4’üne sahip olan İngiltere bu alanda lider konumunda.

Yatırımlar artacak

2016-2020 yılları arasında İngiltere’nin yıllık açık deniz rüzgar enerjisi yatırımlarının 2013 yılında gerçekleştirilen 3.3 milyar dolardan 2020 yılına kadar 7.53 milyar dolara çıkması bekleniyor.

İngiltere, 2020 yılına kadar enerji ihtiyacının yüzde 15’ini yenilenebilir kaynaklardan elde etmeyi hedefliyor. Şu anda açık deniz rüzgar santralleri ülkenin enerji toplam enerji üretiminin yüzde 3’ünü oluşturuyor.

Kaynak: Enerji Günlüğü

About author

Huseyin Bumin Ekmekci
Huseyin Bumin Ekmekci 2122 posts

İ.Ü. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden mezun H. Bumin Ekmekçi. 15 yılı aşkın süredir ağırlıklı olarak, sektörel ve kurumsal yayıncılık alanında yazı işleri, editör, yayın direktörlüğü ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü pozisyonlarında görev yapmaktadır. Kendisi platformumuzda muhabir olarak görev yapmaktadır.

You might also like

ENERJİ YÖNETİMİ

“Biyogazın Daha Çok Kullanılması Siyasi İradeye Bağlı”

Dünya Biyoenerji Derneği Başkanı Heinz Kopetz: “Biyogazın daha çok kullanılması siyasi iradeye bağlı. Biraz daha açık fikirli olmalıyız. Sektöre teşvikler verilmeli. Böylece, bütün dünyada biyogaz kullanılacaktır.”  5. Uluslararası % 100

HABERLER 0 Comments

Yeşil Ofis Programı Türkiye’de

Yüzyılın en büyük tehdidi olan iklim değişikliği konusunda ofisler de mücadeleye katılıyor. WWF’nin başlattığı Yeşil Ofis Programı ofislerin atıklarını ve masraflarını azaltarak sürdürülebilir çevre politikaları geliştirmelerine ve etkin bir çevre

HABERLER

Çevreci Otomobiller Çevreci Gemi İle Türkiye’ye Taşındı

Avrupa’nın hafif ticari araç sınıfının önde gelen markalarından biri olan İtalyan Piaggio Ticari Araçlar Türkiye’de satışa sunuldu. Sınıfının en ekonomik ve çevreci araçlarından olan Piaggio Ticari Araçların, İtalya -Türkiye nakliyesi, aracın